Sağlıklı gülüşler...

Hizmetlerimiz

Dermal dolgular

Ağız içinde bir takım tedavileri tamamlarken çevre dokulardaki estetik kusurların da tedavi edilmesi yüzdeki estetiğe bir bütünlük kazandıracaktır. Gerek yaşa bağlı olmayan anatomik bazı kusurlar(ince dudak yapısı,çökük çene vb.),gerekse de yaşa bağlı olarak meydana gelen bazı fizyolojik değişiklikler(statik kırışıklıklar,dudaklarda elastikiyet kaybı vb.) sonucu ağız ve dişleri çevreleyen dokularda da bazı düzeltmeler yapılması gerekebilmektedir.
Bu anlamda dermal dolgulardan destek alınabilmektedir. Dermal dolgular cilt altına uygulanan maddelerdir.Bu amaçla en sık kullanılan madde doğal cilt dokusunda da bulunan Hyaluronik Asit‘tir. Deriye zerk edildiği zaman, vücudun kendi hyaluronik asiti ile birleşerek hacim yaratır. Etkisi hemen görülür ve seçilen konsantrasyona göre 4-18 ay devam eder.

Yüz bölgesinde özellikle kırışıklıkların ve izlerin ortadan kaldırılması amacı ile uygulanır. Bunun dışında, dudak bölgesi kalınlaştırma, derinleşmiş burun kanatlarının(nasolabial çizgiler) doldurulması, elmacık kemiği bölgesinin dolgunlaştırılması, burun kontürünün düzeltilmesi, çene hattının düzeltilmesi gibi pek çok amaçla uygulanmaktadır. En sık kullanım alanı botox ile giderilemeyen statik çizgilerin ortadan kaldırılmasıdır.

Fizyolojik yaşlanma sonucunda yer çekimine, fazla güneş ışınına maruz kalan ve nem kaybına uğrayan kolajen ve elastin liflerindeki bozulma ve çökmelerin sonucu olan kırışıklıkların giderilmesi amacıyla cilt altına uygulanan
hyaluronik asit ; kolajen dengesini arttırarak yüzü biçimlendirir. İnsan vücudunda bulunan bir madde olduğundan kolaylıkla kabul edilir. Cilt sağlığı için önemli bir madde olan hyaluranik asitin yer kaplayıcı etkisi çöküntüyü yükselterek kırışıklığı ortadan kaldırdığı gibi cildi de besler. Kişinin ihtiyacının doğru olarak belirlendiği ve doğru teknikle uygulandığı durumlarda çok başarılı sonuçlar verir.
Uygulama cilt içine mikro enjeksiyonlar ile yapılır. Hastada çok az bir rahatsızlık hissi oluşabilir. Son zamanlarda Londra’da başlayan akimda  diş hekimleri  de aldıkları özel eğitim ve sertfikalarla dudak dolgusu yapmaya başlamiştir.Ağız içinden yapilan dental anestezilerle rahatsizlik hissi sifira indirilmiştir. Sonuçlar hemen görülür. Enjeksiyon bölgesinde geçici ödem, kızarıklık olabilir. Birkaç gün içinde geçer.Dermal dolguların en sık kullanım alanları şöyle sıralanabilir:
  • Nazolabial çizgiler (burundan dudak yan taraflarına uzanan çizgiler)
  • Dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler (marionette çizgiler)
  • Dudak üstündeki mimik çizgiler (perioral çizgiler)
  • Derin sivilce ve yara izleri
  • Dudak dolgunlaştırma
  • Elmacık kemiği ve yanak dolgunlaştırma