Sağlıklı gülüşler...

Hizmetlerimiz

Zirkonyum

Zirkonyum, doğada bulunan ve daha kolay anlaşılır haliyle “granitler” gibi çıkarılan “BEYAZ METAL”dir.

Zirkonyumun günümüzde uygulanan metal destekli veya metal altyapılı porselenlerden farkı alt yapısının beyaz renkli olmasıdır. Ayrıca normal metalden baskı ve gerilme kuvvetlerine karşı çok daha dayanıklı oluşu, özellikle ısırma ezme gibi hem yatay hem de dikey kuvvetlerin çokça uygulandığı ağız ortamı için mükemmel bir alternatiftir.

Öte yandan zirkonyum diş kaplaması , metale alerjisi olan insanlar içinde kullanılabilecek en uygun kaplama türüdür. Zirkonyum, diğer metallere göre sıcaklığa ve korozyona daha dayanıklı olması itibariyle her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Ancak diş yapımında kullanılan zirkonyum saf mineral haliyle değil zirkonya seramiği formuna dönüştürüldükten sonra kullanılır.

Zirkonyum’un beyaz renkli bir madde olması dişte daha şeffaf bir görüntü oluşturur ve diş eti kenarlarında mor görüntüye sebep olmaz,diş ve diş eti geçişlerinin daha doğal görünmesine olanak sağlar.

Her geçen yıl artarak büyüyen estetik beklentiler diş hekimliği alanında da bu beklentileri karşılamaya yönelik yeni materyalllerin gelişmesini sağlamaktadır.Zirkonyum da bu bağlamda son yıllarda kliniklerde en sık kullanılan protez malzemeleri arasında yerini almıştır.